Број на текстови објавени денес: 94
Македонија Топ вести

(Видео) Не биле само за пилоти, и „македонски компјутер“ бил ветен?!

да не се заборави , не било само во прашање формирање на „Пилотска Ескадрила“ и воздухопловен центар во  Арачиново! Генезата на незадоволството датира малку од поодамна ,поточно од 2010 година, кога протестираа и против „македонски компјутер“:

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

За секој ден доцнење со СЈО може да добиеме шлаканица од ЕУ

saso user

НП Галичица: Забрането е палење на оган, фрлање на догорчиња и други причинители на пожари на отворен простор

saso user

ПДП: „Рекет“ не е ништо ново, туку продолжување на тридецениска кражба на народниот имот

saso user