Број на текстови објавени денес: 102
Спорт

Јуве ги нуди Манџукиќ, Џан плус пари за Погба

Италијанскиот шампион Јувентус ќе му ги понуди на Манчестер Јунајтед во зима Марио Манџукиќ и Емре Џан плус дополнителна сума пари, а за возврат ќе сака да го врати Пол Погба, според „Тутоспор“.

Новиот тренер на „бјанконерите“, Маурисио Сари смета дека светскиот шампион со Франција би му завршил исклучително добра работа во моментот и побарал од раководството да го стори невозможното во јануари, за да се обиде да го врати.

И покрај класата на Французинот, неговиот состав тоне во медиокритет и на повидок е уште година без трофеи за „црвените ѓаволи“, што во секој случај би значело дека нема смисла да остане на „Олд Трафорд“ доколку сака да почне да освојува трофеи час порано.

Погба стана шампион со составот на Јуве четири пати и беше една од најголемите sвезди на тимот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Марко Пејчиновски ќе трча за децата со ретки болести

saso user

Ѓоковиќ пред Конорс по бројот на недели како лидер на АТП листата

saso user

Серена плачеше по мечот со 19-годишната Канаѓанка, Андреску ја тешеше (ВИДЕО)

saso user