Македонија

Јанушев: Партии кои беа во власта преминаа во Коалицијата „За подобра Македонија“

Денеска имавме средба со дел од раководството од повеќе политички партии коишто до пред извесно време партиципираа во власта, дел од тие преминуваат во ВМРО-ДПМНЕ, дел преминуваат во онаа конзервативна и останатите десничарски партии од Коалицијата „За подобра Македонија“, изјави Игор Јанушев генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ.

– Тие ги ставаат своите капацитети на располагање се со цел што побрзо да ја турнеме оваа криминално рекетарска власт и да помогнеме што побрзо во обновата на Македонија. ВМРО-ДПМНЕ останува отворена и ги повикуваме сите чесни и искрени граѓани на Република Македонија да ни се придружат во борбата против власта, во борбата за обнова на Македонија – рече Јанушев.

Тој додаде дека е вредно да се напомене дека тие луѓе ги напуштаат политичките партии во период кога, како што рече, буквално сите механизми на присилба и уцена се во рацете на Заев и СДСМ и одлучиле да се придружат на борбата за што побрзо СДСМ и Заев да ги тргнат од власт.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Помпео: САД го депонираа протоколот за НАТО, ја чекаме С.Македонија као 30. членка

saso user

Спасовски: Сега е неважно кој ќе биде технички премиер, важни се проектите

saso user

Прашањето за датумот непријатно и за Жбогар

saso user