Досие Македонија Топ вести

ШУЦШТАФЕЛОТ НА СДСМ, претворен во „Черепна единица“ на прав пат да го урниса Заев?!

Селективното памтење, за сите јавно истакнати програми „Живот за сите“, кој сега СДСМ ги промовира со нов слоган „На прав пат“, кажуваат многу нешта за начинот кој СДСМ ја спроведува власта! Дали е посреди заборав или селективно патење на ветеното од страна на СДСМ? Се повеќе наликува чудно, тоа што премиерот и лидер на СДСМ, се повеќе сака да избегне од јавноста и на мала врата да го истине ветениот Живот за сите?!

ШУЦШТАФЕЛ НА СДСМ?

Во далечната 1925 година, тогашниот лидер на националистичката партија на Германија и канцелар Адолф Хитлер, плашејќи се од неговите први соработници, но и од народот, формирал голема безбедносна и паравоена организација на Национал-социјалистичката германска работничка партија и на Нацистичка Германија под името „Шуцштафел“ (Schutzstaffel). Тогаш во формирањето  на „Шуцштафел“ броела  280 истакнати членови, кој под команда на  Хајнрих Химлер, функционирале по пример на воспоставена мрежа од соработници, кој имале за цел по системот на воспоставен мрежен систем,   „Шуцштафел“ да се надоградува со нови врвни приврзаници.

Системот „Мрежа“ кој го воведе СДСМ во 2017 година, со кој раководеше Миле Зечевиќ, секако дека претставуваше веќе видена бледа копија на  „Шуцштафел“ на Адолф Хитлер. Во „Мрежата“ на СДСМ се накотија подлизурковци, безрбетници, кодоши, парадери, кој воопшто не се водеа од идејата по паролата на лидерот на СДСМ -„Живот за сите“, единствена цел, за нив беше, да ја искористат нивното членство во „Мрежа“, гледаајќи светла точка за нивни личен професионален, но и криминален интерес, нешто што во изминативе три години се покажа како добра нивна матрица за нивно метеорско унапредување, вдомување на своите најблиски и подалечни роднини, швалерки, се тоа на највисоки позиции? Во таквиот нивни метероски „развој“ дури ја побија тезата, дека од секое дрво, свирче не се прави?! Нели ова е чудесна Македонија, законите на партијата се над законите на природата и државата …??? Тие од „мрежа“ создадоа „СДМС-Черепни единици“, задолжени за тивка ликвидација на оние кој ете не мислат со нивниот закржлавен мозок.

Поголем број на челновите на „Мрежа“ на СДСМ претрпеа многу регрупации, воглавно предизвикани од наглите проширувања на владеењето на СДСМ со нивните сателистки коалициони партнери, надоградбата на остатоците на „Режимот“ на Груевски, кој постанаа најдобри и најверни бизнис партнери на мрежните дечки од СДСМ, кој не само што го презедоа бизнисот на режимците, туку постанаа верни нивни бизнис партнери, на Прав пат кон зголемување на личното богаство!

ЛАЖНИТЕ ДОДВОРУВАЧИ НА ШУЦШТАФЕЛ НА СДСМ НА ПРАВ ПАТ ДА ГО ИСПРАТАТ ВО ЗАБОРАВ?!

Лажни додворувачи, лица со особина на улизување пред други, што ги смета авторитети наречени Полтрони, дебело се етаблираа во  „Шуцштафел“ на СДСМ. Се доближија премногу блиско до самиот претседател на СДСМ Заев, со една замислена цел, а тоа е секојдневно да му пласираат дезинформации, да го глорифицираат, секаде каде што ќе стигна, нешто што исто му го правеа и на Груевски 12 години, за на крај, истите тие припадници на  „Шуцштафел“, кој се дебело инсталирани во сите пори на власта и партиското работење, преку посредници добро ги наплатуваат од ВМРО ДПМНЕ сите свои спинувани сознанија. Доколку нешто не е јасно, дечките од  „Шуцштафел“на СДСМ, имаат секојдневна комуникација со белата палата на ВМРО ДПМНЕ, си наплатуваат и од СДСМ и од ВМРО ДПМНЕ, во рамките на нивната политичка проституција??!

Но не запираат само тука, туку одат чекор понатака, од Инкасатори, постануваат дирекори на Јавни Претпријатија, во еден ден завршуваат факултет на Штул, истиот ден се вработуваат, но за да биде комплетно, истиот ден постануваат директори на научни установи и тоа се за доброто на поединечниот живот на дечките од  „Шуцштафел“ на СДСМ?!

Зарем лидерот на СДСМ не знае за низата гафови за експресно вработување на директорски места на Швалерките на членовите на  „Шуцштафел“? Не знае за криминалите на членовите на  „Шуцштафел“? Знае, но дечките се појаки…

С.Денесовски

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

На Маврово снежна покривка од 12 сантиметри, најстудено во Берово

saso user

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози

saso user

Одложена правда – 2019 година меѓу СЈО и ЈО

saso user