Мода

Мис БумБум 2019: Таа го има најдобриот задник на светот

Убавата Сузи позирала во минијатурно бикини и чизми со бутовите во боите на бразилското знаме, а ова за неа била втора победа на истото натпреварување, кое го освоила во 2015-та година.

Убавата Бразилка го заземала првото место, втора била Французинката Рајан Лаура Соуза, а трета Британката Џесика Лопез.

VIEW THIS POST ON INSTAGRAM

BE THE REASON SOMEONE SMILES TODAY…

A POST SHARED BY 𝙎𝙪𝙯𝙮 𝘾𝙤𝙧𝙩𝙚𝙯 (@SUZYCORTEZOFICIAL) ON 

 

Ова натпреварување, освен по разголените убавици, е познато и како извор на бројни контроверзи, а на претходните избори за најдобар задник не недостасувале ни драми ни скандали.

VIEW THIS POST ON INSTAGRAM

CAMPEÃ MISS BUMBUM WORLD 2019 👑

A POST SHARED BY 𝙎𝙪𝙯𝙮 𝘾𝙤𝙧𝙩𝙚𝙯 (@SUZYCORTEZOFICIAL) ON 

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Џорџо Армани со нова пролет-лето колекција

saso user

Сто години убавина: Како се менуваа трендовите во шминкањето (Видео)

saso user

Наркобосот како моден бренд: Сопругата на Ел Чапо покренува модна линија

saso user