Сцена

Џастин Бибер повторно се ожени со Хајли Болдвин ФОТО

По тајната церемонија на која биле само тие двајца, пејачот Џастин Бибер (25) и неговата избраничка, манекенката Хајли Бибер (22) организираа уште една прослава за поширокото семејство и пријателите на кои ги разменија заветите, пишуваат американските медиуми.

– Џастин веќе се чувствува дека во брак, ова е само забава. Многу е опуштен, никој не би рекол дека денес се жени. Цело време се смее, среќен е и не изгледа нервозно – рекол извор за „Пипл“ пред свадбената церемонија.

Сепак, и оваа венчавка се одиграла набрзина.

Некои гости се налутиле бидејќи поканите ги добиле премногу доцна, пишуваат американските медиуми.

Џастин и Хајли првпат се венчаа во септември лани во Њујорк, а пред втората церемонија Џастин својата избраничка ја разнежни со објавите на социјалните мрежи. Двојката, инаку, се познава од 2009 година, а пејачот објави нивни стари фотографии кога ги запознал таткото на Хајли, актерот Стивен Болдвин.

You and me: The couple looked the image of happiness, as they locked lips before cosying up together

Happy days! Justin and Hailey had a host of personal touches to their wedding in South Carolina including a personalised leather jacket

FOTO: Instagram/Printskrin

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Проговорила по 40 години: Принцезата Дијана ми се довери зошто принцот се оженил со неа, знаеше сè!

saso user

Нина Бадриќ ја покажа јахтата од 400 милиони евра која е во сопственост на најбогатата Србинка ФОТО

saso user

Славниот комичар тешко повреден во сообраќајна несреќа

saso user