Урбани вести

Тепачка во казино во Охрид

– На 18.09.2019 околу 03.00 часот во СВР Охрид пријавено е дека во казино на ул.„Св.Климент Охридски“ во Охрид, Б.З.(39) и Е.Х.(43), двајцата од Охрид, физички го нападнале М.В.(32) од село Злести. По целосно документирање на настанот против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ОДЛУКА ЗА ИЗБОР НА КАНДИДАТ ПО ЈАВЕН ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

saso user

Интензивно се работи на расчистување на локалните улици и патишта како и на патиштата кои водат до селата во општина Ресен

saso user

ЈП „Градски пазар“Охрид изврши комплетна дезинфекција на пазарот ,а и воведува додатни мерки за заштита од Корона вирусот

saso user