Урбани вести

Тепачка во казино во Охрид

– На 18.09.2019 околу 03.00 часот во СВР Охрид пријавено е дека во казино на ул.„Св.Климент Охридски“ во Охрид, Б.З.(39) и Е.Х.(43), двајцата од Охрид, физички го нападнале М.В.(32) од село Злести. По целосно документирање на настанот против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Се засадува летната реколта цветен насад

saso user

Втор новогодишен базар на охридски ракотворби во Хотел „Силекс“ Охрид

saso user

Средба на раководителите на пензинските фондови од земјите на поранешна Југославија

saso user