Сцена

Шинејд О’Конор пак шокира: Принс се обиде да ме претепа додека беше на тешки дроги! ФОТО

Ирската кантавторка се стекна со слава кон крајот на осумдесеттите години на минатиот век, особено нејзиниот настап на „Nothing Compares 2 U“ во 1990 година, претходна песна на Принц која само неодамна се здоби со stвезден статус.

Но, контроверзната пејачка и Принс не беа во најдобри односи. Додека гостувала во ТВ-шоуто „Добро утро Британија“, Шинејд О’Конор (52), се сетила на една вознемирувачка сцена.

– Кога бев во Лос Анџелес по успехот на песната, тој сакаше да ме победи. Тој беше на некои тешки лекови и ме нападна. Сакав да бидам негов штитеник, да го послушам и имам остар јазик и го искористив да го објаснам како вистинска Ирска, што мислам за сето ова. Тоа е местото каде што пукна – ја раскажа сцената на Синеад, која, како што тврди, се спаси од избезумена пејачка со byвонење на вратата кон соседите.

О’Конор рекла дека никогаш повеќе не се виделе или слушнале по инцидентот, а Принс почина на 21 април 2016 година, на 57-годишна возраст, но причината за смртта е откриена речиси две години по трагичниот настан. За Принс беше фатална смртоносната доза на фентанил во крвта, а на сличен начин со лекови се предозирал и музичарот Том Пети.

О’Конор пак, во последните години, многу повеќе од нејзините песни, го окупира вниманието на медиумите со нејзините политички и религиозни ставови, а откако го смени своето име во Магда Давит во 2017 година, таа брзо се предомисли, па од лани инсистира да ја именуваат како Шухада Садакуат, а за потребите на новото име таа се преминала на ислам.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Му купила „порше панамеру“ од 130.000 евра за роденден, а тој одбил- не сакал да биде мамино и татино синче

saso user

Извадени ребра, ботокс… Што сè направиле Кардашијан пред Мет Гала! ФОТО+ВИДЕО

saso user

Квентин Тарантино доби шестминутен аплауз во Кан

saso user