Број на текстови објавени денес: 0
Свет

Фетаи и Бубевски остануваат обвинители во „Монструм“

Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски остануваат обвинители во случајот „Монструм“, објави Телма.

Судскиот процес за „Монструм“ продолжува утре.

Откако ги презеде предметите од СЈО, Јовески треба да ги распореди меѓу обвинителите.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ЕП може да го одложи гласањето за изборот на Урсула фон дер Лајен за прв човек на ЕК

saso user

Ердоган: Операцијата во Сирија ќе трае сѐ додека не биде надмината заканата

saso user

Трамп ѝ се заканува на Шведска поради раперот: Правиме многу за вас, а вие вака ни враќате!

saso user