Број на текстови објавени денес: 93
Сцена

Род Стјуарт откри дека имал рак на простата

Британската рок-ѕвезда Род Стјуарт објавил дека се опоравил од рак на простата по двегодишно лекување, кое го чувал во тајност.

Поранешниот пејач на „Faces“, 74-годишниот Стјуарт зборувал за својата болест додека собирал средства за третман на рак на простата, објавило здружението Prostate Project.

„Никој не го знаеше ова, но си реков дека е време да соопштам. Пред две години ми беше дијагностициран рак на простата. Сега сум здрав, едноставно, бидејќи ми беше откриен рано. Направив многу тестови“, рекол Род за време на хуманитарен настан.

Род ги повикал мажите да одат на редовни прегледи, бидејќи болеста е целосно излечива ако се открие навреме.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Мајли со нова песна „Slide away“, фанови се прашуваат дали е за Лијам (ВИДЕО)

saso user

Светски познатиот режисер Фатих Акин пристигна во Битола

saso user

Дублерот на Вин Дизел паднал на глава од 10 метри висина

saso user