Број на текстови објавени денес: 93
Урбани вести

РАСЧИСТЕНА ДЕПОНИЈАТА НА ПЛАЖАТА ЛАБИНО

По налог на Секторот за комунални дејности, сообраќај и улици  Ј.П.„Охридски Комуналец„ денеска спроведе акција за расчистување на дивата депонија на плажата Лабино лоцирана во делот под карпите. Поради непристапноста на теренот акцијата се спроведуваше со помош на чамец и беа ангажирани 7 комунални работници.

Подигнатиот отпад со чамец е транспортиран до Грашница, а потоа со специјално комунално возило е соодветно депониран.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ПРИВРШУВААТ РАБОТИТЕ ОКОЛУ ИЗГРАДБАТА НА СПОРТСКАТА САЛА ВО ОЕМУЦ „СВ. НАУМ ОХРИДСКИ“

saso user

58. БАЛКАНСКИ ФЕСТИВАЛ НА НАРОДНИ ПЕСНИ И ИГРИ

saso user

ПРОТОКОЛАРНА СРЕДБА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ СО БУГАРСКИОТ АМБАСАДОР

saso user