Број на текстови објавени денес: 93
Спорт

Преговорите со Гризман можe да ја чинат Барселона 300 евра

Барселона може да биде казнета со само 300 евра заради водење преговори со Антоан Гризман, кога тој имаше важечки договор со Атлетико Мадрид.

Според „Ел Мундо Депортиво“, таквата казна ја смета судот на кој случајот го пријавил Атлетико.

Во исто време, можна е и алтернативна казна – одржување на еден натпревар како домаќин без публика, бидејќи висината на паричната казната е премногу мала.

За потсетување, Гризман се пресели во Барселона пред почетокот на оваа сезона за 120 милиони евра, но Каталонците започнаа преговори со него уште на крајот на минатата сезона.

ФОТО: EPA / MANUEL BRUQUE

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Ливерпул се врати на лидерското место во Премиер лигата

ohrid_user

Нејмар се враќа на тренинзите

saso user

Сити заработи помалку од Ливерпул, и покрај освојувањето на шампионскиот трофеј

saso user