Број на текстови објавени денес: 93
Спорт

Македонија – Белорусија 3-1: Македонските одбојкари со прва победа на дебитантското ЕП

По трите порази од Финска, Турција и од Русија, македонската одбојкарска репрезентација синоќа ја постигна првата победа на своето дебитантско учество на едно европско првенство. „Падна“ Белорусија. Ја победивме со 3-1 (23-25, 25-19, 29-27 и 25-20). По загубениот прв сет во изедначена игра, нашите не дозволија психолошки да паднат. Продолжија храбро и на крајот и’ се радуваа на победата.

Денеска од 17.30 часот го играме последниот натпревар во нашата група против домаќинот – Словенија.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Суарез го промаши првиот пенал од 2016 година

saso user

Вардар директно во групите за Лигата на шампионите

saso user

Алонсо до јули ќе реши дали ќе се врати во Формула 1

saso user