Број на текстови објавени денес: 95
Здравје

Лек за Ешерихија коли и други опасни бактерии

Oвој ефикасен, природен лек за Eшерихија коли и други опасни бактерии не е на одмет да го знаете. Можеби некогаш ќе ви притреба и помогне.

Состојки:
– 25 дкг корен од магдонос
– 25 дкг лимон со кора
– 20 дкг мед
– 2 дл маслиново масло

Подготовка:
Коренот од магдонос се мие и се меле во машина или блендер, а исто така и
лимонот заедно со кората. Се заедно се меша, а во тоа се додаваат и 20 дкг
мед и 2 дл маслиново масло. Смесата префрлете ја во стерилен стаклен сад.
Се конзумира по една лажица од лекот наутро, на гладно, една лажица пред
вечера, се додека целата количина се потроши. Ако има сеуште присуство на
бактерии, се повторува процедурата со уште една доза.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Што треба да знаете за ишијасот – кои се ризични фактори и како се лекува

saso user

Гинеколозите одговараат: Зошто сексуално активните жени имаат почести уринарни инфекции?

saso user

Отечените нозе може да бидат знак за овие сериозни болести

saso user