Здравје

Лек за Ешерихија коли и други опасни бактерии

Oвој ефикасен, природен лек за Eшерихија коли и други опасни бактерии не е на одмет да го знаете. Можеби некогаш ќе ви притреба и помогне.

Состојки:
– 25 дкг корен од магдонос
– 25 дкг лимон со кора
– 20 дкг мед
– 2 дл маслиново масло

Подготовка:
Коренот од магдонос се мие и се меле во машина или блендер, а исто така и
лимонот заедно со кората. Се заедно се меша, а во тоа се додаваат и 20 дкг
мед и 2 дл маслиново масло. Смесата префрлете ја во стерилен стаклен сад.
Се конзумира по една лажица од лекот наутро, на гладно, една лажица пред
вечера, се додека целата количина се потроши. Ако има сеуште присуство на
бактерии, се повторува процедурата со уште една доза.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Со чекор во борбата против слатките

saso user

Ова се најнездравите пијалоци, а некои од нив се вистинско изненадување

saso user

Пијалак од брусница со која ќе ги исчистите сите отрови од телото

saso user