Сцена

Ко­ја од „Дис­цип­ли­на кичме“ закрепнува, му се врати говорот ФОТО

Душан Којиќ Која (58), фронтменот на бендот „Дисциплина кичме“, доживеа мозочен удар во Велика Британија после што лекарите го ставиле во индуцирана кома, а тој почнал брзо да закрепнува, а успел и да ја поврати моќта на говорот.

„Неш­то убаво… Конечно… Имаме прекрасни вести од Лондон! На на­ши­от ко­ле­га и прија­тел Ко­ја – Дисциплина кичме, му се вра­ти моќ­та на го­во­рот. Сите ве поздрави! Мислете позитивно, пра­ќа­јте добри вибрации. Да го под­држиме Која да издржи и пот­пол­но да оз­дра­ви. Бла­го­дар­ност до Бил­ја­на Пет­ро­виќ за по­ве­ќе­го­диш­на­та упорност и бор­бата за на­ши­от при­ја­тел. Бла­го­дар­ност до си­те што по­ка­жав­те де­ка се гри­жите. Еј, нè има уште малку.“

Веста ја пренела преку својот профил на Фејсбук пејачката Слаѓана Милошевиќ.

„Мил Којо, ти праќам чисти мисли и добри вибрации“, напишала Милошевиќ.

 

ФОТО: Принтскрин/Фејсбук

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Џо ѝ рекол на Софи: Не можам да бидам со тебе додека не се засакаш самата

saso user

Ана Ивановиќ го покажа трудничкиот стомак, фановите воодушевени ФОТО

saso user

Ќерката на Трамп се лекува во Белград? Ја прегледал српски лекар и ѝ дал совети ФОТО

saso user