Број на текстови објавени денес: 0
Свет

Два грома удриле во еден џип: Чудо ја спасило жената од сигурна смрт! ВИДЕО

Жена од Русија за чудо останала неповредена после речиси истовремен удар на два грома во нејзиниот џип.

Спектакуларниот „огномет“ на патот го снимила камерата на возилото кое се движело позадо неа, додека се доближувале кон семафорот во Новобирск. Моторот на „тојотата“ моментално застанал, а без оглед на силниот удар и „пукањето искри“, возилото не се запалило.

„На момент ослепев и силно го зграпчив воланот. Сè беше толку брзо“, ја раскажала траумата Галина Ешерова, која била во возилото позади.

Никој од возачите околу неа не застанал после ударот, но за среќа ниту патниците ниту жената зад воланот не биле повредени. Возилото на крајот го кренала шлепер служба.

„На момент ослепев и силно го зграпчив воланот. Сè беше толку брзо“, ја раскажала траумата Галина Ешерова, која била во возилото позади.

Никој од возачите околу неа не застанал после ударот, но за среќа ниту патниците ниту жената позади воланот не биле повредени. Возилото на крајот го кренала шлепер служба.

FOTO: Printskrin/Jutjub

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Правта на 152 лица ќе почива во Вселената

saso user

Со чорапи прошета низ Парламентот и предизвика бура од коментари на интернет

saso user

Загинаа 24 пожарникари во шумски пожар во Кина

saso user