Македонија

Јанева купила возило на старо, тоа е единствената промена во Анкетниот лист

Државната комисија за спречување на корупција нема отворено предмет за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева која е во притвор и третоoсомничена во случајот Рекет.
Претседателката на Антикорупциска Биљана Ивановска изјави дека тие не водат случај за Јанева, случајот е во Обвинителството. Поранешната специјална обвинителка пријавила само една промена во анкетниот лист и тоа за купување половно возило. Јанева, но и другите обвинители од СЈО најдоцна за 30 дена по разрешувањето или престанок на мандатот треба да поднесат анкетен лист за промена на имотната состојба.
ДКСК сѐ уште работи на случаите Тополки и Рашковски, но за вториот случај, според Ивановска ќе биде потребно подолго време.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Папата има едно белодробно крило и му недостасува да оди во пицерија

saso user

Потпишани протоколите ама ќе почекаме за „One stop shop“ на преминот Табановце-Прешево

saso user

Со пиштол го убил ротвајлерот на соседот

saso user