Број на текстови објавени денес: 0
Македонија Топ вести

Фрчкоска: Дописите кои Јанева ги испраќаше од притвор беа напишани рачно и лично од неа ВИДЕО

Опозицијата обвинуваше дека писмата на Катица Јанева испратени од притвор се пишувани на компјутер. Во интервју за ТВ21, нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска вели дека тие се пишувани лично од Јанева рачно.

– Дописите кои Јанева ги испраќаше од притворот, беа напишани лично од неа, на рака. Процедурата за доставување на таа писмена коресподенција беше во согласност со Законот за кривична постапка член. 178 и тоа беше направено со знаење на органот кој ја спроведува истргата преку службите на затворот и преку судот и судијата на претходната постапка. Затоа сметам дека сите информации дека писмото е напишано на компјутер не се вистинити, односно се шпекулации – кажа адвокатката Ирена Фрчкоска за ТВ 21.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

МОСТ: Во Прибилци графит со навредлива содржина, во Рич не работеле УВ-ламбите

saso user

Лиле Стефанова останува во „Империја“

saso user

Заев и Мицкоски на лидерска ќе бараат чаре за корупцијата и за изборите

saso user