Број на текстови објавени денес: 0
Спорт

Скубе во тимот на колот во ЛШ

Организаторот на играта на Вардар, Сташ Скубе се најде во дрим-тимот на првото коло од Лигата на шампионите. Словенецот имаше значаен придонес во триумфот на „црвено-црните“ во саботата на гостувањето кај Монпелје. Скубе натпреварот го заврши со седум голови.

Дрим-тим за првото коло во ракометната ЛШ:

Лево крило: Диого Бранкињо (Порто)
Лев бек: Никола Билик (Кил)
Среден бек: Сташ Скубе (Вардар)
Десен бек: Мадс Кристијансен (Алборг)
Десно крило: Валентин Јонеа (Спортинг)
Пивот: Лудовик Фабрегас (Барселона)
Голман: Андреас Волф (Кјелце).

ФОТО: EPA / Sandor Ujvari

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Вардар против ППД Загреб во СЦ „Јане Сандански“ од 19,30 часот

saso user

За 77 дена истрча 77 маратони спортистот со оштетен вид, Горан Николиќ

saso user

Вардар в среда против РНЛ во Лигата на шампионите

ohrid_user