Број на текстови објавени денес: 96
Сцена

Светски познатиот режисер Фатих Акин пристигна во Битола

Во Битола пристигна специјалниот гостин на 40-от ИФФК „Браќа Манаки“, светски познатиот режисер Фатих Акин.

Добредојде на фестивалот на филмската камера на Акин му посака Гена Теодосиевска која најави дека за утре напладне се подготвува посебен фестивалски час со режисерот од турско потекло Акин.

-Се чувствувам како дома. Ја сакам Битола и со задоволство сум на овој фестивал, кусо истакна Акин пред хотелот „Епинал“ во овој град.

Фатих Акин, режисер, сценарист, продуцент и актер е специјален гостин на годинашново издание на „Браќа Манаки“.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Жизел Бундшен по 14 години откри зошто го оставила Леонардо Дикаприо

ohrid_user

Ерос Рамацоти растовари камиони со опрема пред „Борис Трајковски“

saso user

Кејт Бланшет: Одморете се од социјалните мрежи

saso user