Број на текстови објавени денес: 0
Сцена

Принцот Хари наполни 35 години, Меган му честита на невообичаен начин ФОТО

Војвотката од Сасекс Меган Маркл јавно, со емотивна порака му го честита 35. роденден на својот сопруг, британскиот принц Хари.

На официјалниот профил на Инстаграм на Сасекс Ројал беше објавен колаж фотографии од принцот Хари од раѓањето до крштевањето на неговиот син Арчи, а во описот на објавата се наоѓа порака од неговата сопруга Меган Маркл, која ги воодушеви обожавателите на оваа кралска двојка.

„Твојата посветеност кон целите кои ви се толку многу важни, длабоко секој ден ме инспирираат. Ти благодарам што си толку добар сопруг и најдобар татко на нашиот син. Ние те сакаме и ти посакуваме најсреќен роденден“, се вели во пораката.

Обожавателитет забележале и необјавена фотографија од крштевањето на малиот принц Арчи, која е последна во низата од колажот. Принцот Хари во моментов е шести по ред за британскиот престол, по татко му Чарлс, братот Вилијам и неговите три деца Џорџ, Шарлот и Луис.

FOTO: Instagram/Printskrin

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

За сексуално злоставување, Пласидо Доминго обвинет од деветмина

saso user

Мајкл Џексон ме силуваше кога имав 10 години, а потоа се венчавме

saso user

Имаат милиони, должат повеќе од 120.000 долари кирија, а поради дупки во законот станодавецот не може да ги исфрли ФОТО

saso user