Број на текстови објавени денес: 0
Сцена

Мртов пронајден во станот фронтменот на „Карс“

Фронтменот на рок-групата „Карс“, Рик Окасек беше пронајден мртов во стан во Њујорк. Полицијата вчера соопшти дека властите реагирале на повик на телефонот 911, па кај 75-годишниот пејач само била констатирана смрт.

Нема знаци на насилство и напад. Причината за смртта на рокерот ќе биде утврдена по обдукцијата.

Меѓу најпознатите хитови на „Карс“ од крајот на 1970-тите и 80-тите, се „ Just What I Needed“, „Shake it Up“ и „Drive“. Бендот лани беше поставен и во Рок-ен-рол салата на славните.

ФОТО: EPA / DAVID MAXWELL

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Галерија:Експлицитни фотографии од Северина!+18

saso user

Тангата на Бела Хадид е толку минијатурна што мора да ја барате со микроскоп! ФОТО

saso user

Поранешниот на Северина чека трето дете: Сите сме многу среќни

saso user