Свет

„Кралицата на дрогата“ пронајдена мртва! ФОТО

Клаудија Очоа Фелик, жената позната како „кралицата на антраксот“, умрела – според извештаите на социјалните мрежи.

За Клаудија се верувало дека е една од највисоките газди во мексиканскиот картел Синалоа. Во 2014 година, на социјалните медиуми се прошириле гласини дека таа е високо позициониран водач на одделението за убиства „Лос Антрак“, блок на сторители кои имале врска со картелот Синалоа.

Откако нивниот лидер Хозе Родриго Аречига Гамбоа (алијас „Чино Антрак“) бил уапсен, се шпекулира дека Клаудија е еден од новите лидери. Таа ги негирала обвинувањата по гласините и нејзината вмешаност во организираниот криминал.

Па, сега е мртва. Според извештаите што кружат на Интернет, таа починала од предозирање со дрога во општината Кулиакан, Синалоа, Мексико.

Но, додека нејзината официјална причина за смрт е „дрога“, многу преку Интернет се сомневаат дека е убиена.

„Кралицата на антраксот“ меѓународната популарност првпат ја стекнала во 2014 година, кога дошла до Инстаграмот – и почнала да се фали со својот луксузен начин на животот.

Таа, исто така, објавила фотографии на кои позирала со пушка со висок калибар додека ја покажувала својата спектакуларна фигура.

claudia-ochoa-felix1

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

За почист воздух, Оксфорд со батерии големи колку бродски контејнери

saso user

Прво инфицирано маче со коронавирус е во Белгија, се заразило од човек

saso user

Сакале да прокриумчарат тигар од 240 килограми во Виетнам

saso user