Број на текстови објавени денес: 0
Спорт

Ибрахимовиќ постави рекордер во Галакси

Напаѓачот на Лос Анџелес Галакси, Златан Ибрахимовиќ, постави клупски рекорд по број на голови во МЛС во текот на сезоната. На натпреварот против Спортинг Канзас Сити (7:2), Швеѓанецот направи хет-трик.

Ибрахимовиќ постигна 26 голови на 25 натпревари. Досегашниот рекорд му припаѓаше на Карлос Руиз, кој во 2002 година 24 пати даде гол за Галакси.

Ибрахимовиќ може да го подобри неговиот рекорд, бидејќи клубот од Лос Анџелес ќетреба да одигра уште четири натпревари во основниот дел од сезоната.

ФОТО: EPA / SERGEI ILNITSKY

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Gulf (Галф) Македонија дел од легендарната Ле Ман трка

saso user

Ноле ја испеа „Македонско девојче“ ВИДЕО

saso user

Поради повреда на носот Меси надвор од теренот следните неколку дена

saso user