Број на текстови објавени денес: 93
Урбани вести

ИНТЕНЗИВНИ ГРАДЕЖНИ АКТИВНОСТИ ЗА РЕКОНСТРУКЦИЈА НА УЛИЦАТА „АСНОМ“

Деновиве интезивно се  изведуваат градежни активности од првата фаза за реконструкција на улицата „АСНОМ“. Во моментот се работи на отстранување на старите тротоарски површини и рабници.

Според проектот за реконструкција предвидено е комплетно асфалтирање на коловозот, нивелирање на шахтите и сливниците и реконструкција на тротоарите.

Вкупната инвестиција за овој проект е 8.807.073,оо денари. Работите ги изведува АД „Илинден“ од Струга под надзор на АД „ЗИМ“ од Скопје.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

(Галерија) Организаторите на „ОхридТрчаТ“, имаа и второ полувреме, “Комуналец ТрчаТ“?!

saso user

Во Охрид утре ќе се одбележи Денот на Европа

saso user

И ВО ВРЕМЕ НА МОРАТОРИЈУМ ВО ЛАГАДИН НИКНУВААТ ДИВОГРАДБИ , ИМ СЕ МОЖЕ!?

saso user