Број на текстови објавени денес: 0
Бизнис

Заев на фејсбук напиша дека е задоволен од растот на извозот

Скокот од 15,6 проценти на извозот на стоки и услуги значи дека бизнисите произведуваат повеќе и ги пласираат нашите домашни македонски производи на странските пазари, напиша денеска премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук.

Заев истакнува дека Владата го поддржува стопанството и економскиот раст, бидејќи тоа ќе значи повисок животен стандард и подобар живот за граѓаните.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Бундесбанк најави дека германската економија ќе влезе во рецесија во третиот квартал

saso user

„Јадлива козметика“ најуспешна стартап иновација за годинава

saso user

Владата се подготвува да ја тужи кинеската компанија за неиспорачаните локомотиви

saso user