Број на текстови објавени денес: 0
Сцена

Го „поплукаа“ мојот изглед, а не ме ни препознаа: Рене Зелвегер станала „коски и кожа“ ФОТО

Оскаровката Рене Зелвегер се трансформирала за улогата во филмот „Џуди“ во кој ја глуми легендарниот пејачка и актерка Џуди Гарланд, и иако таа доби само пофалби за улогата, нејзиниот изглед на премиерата во Торонто наиде и на критики.

Поточно, од нејзиниот светлосин фустан со деколте „штрчале“ клучните коски. Иако нејзината најпозната улога е онаа на дебелката Бриџит Џонс, многумина коментираат дека 50-годишната актерка во моментот изгледа многу испиено.

Нејзините пријатели изјавиле за медиумите дека таа вежбала по два часа секој ден, а понекогаш трчала и по 20 километри.

Пред пет години, многу се зборуваше и пишуваше за нејзиниот изглед, откако на црвениот тепих се појавија со целосно изменети црти на лицето. Таа неодамна изјави дека во тој период во сеќавање ѝ се врежал „болната“ случка во лондонскиот воз, пренесува „Индекс.хр“. Како што вели Рене, седнала покрај маж и жена кои не ја препознале, а зборувале за познатите личности.

„Тие зборуваа за Холивуд и за тоа колку се луди жените во Холивуд, особено онаа Рене Зелвегер. „Како можеше таа да си го стори тоа себеси? Зошто отиде на операции, мислиш ние нема да го забележиме тоа. Таа не личи на себе, како можеш да дојде до тоа да не не личиш на себе““, ги прераскажала нивните зборови во една радиска емисија.

Во тој момент, како што рекла актерката, станала и отишла до вратата и го слушнала мажот како вели дека е глупава.

– Тогаш тој погледна нагоре и ме виде.„О, Боже, вие не сте … Да! Но, не личите на себе. Му реков: „Да, смешно е како тоа функционира“ – додала таа.

Image result for renee zellweger

FOTO: Printskrin/Jutjub/Tviter

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Го фатиле неспремен: Бред Пит одговори дали е во врска со Џенифер Анистон

saso user

BDM имаат нов хит – домашно парче со светски призвук ВИДЕО

saso user

Тамара Тодевска и тимот прошетаа на портокаловиот тепих на Евросонг ФОТО

saso user