Број на текстови објавени денес: 0
Урбани вести

Опасен крадец во Охрид – влегувал во куќи, насилно на улица одземал чанти, накит…

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Д.(30) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторени четири кривични дела „тешка кражба на дрзок начин“ и три кривични дела ,,тешка кражба”.

На 3.09.2019 и 04.09.2019 на подрачјето на Охрид пријавениот, со употреба на физичка сила, од четири лица одзел чанти и кеси во кои имало пари, златен накит, мобилни телефони и други предмети.

Во истиот период, на подрачјето на Охрид, во три куќи, пријавениот насилно влегол и одзел пари, златен накит и часовници. Со ова пријавениот се стекнал со противправна имотна корист од 331.000 денари.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

НАЈМЛАДИТЕ ЈА ПРЕНЕСОА ПОРАКАТА ЗА БЕЗБЕДЕН СООБРАЌАЈ

saso user

ОПШТИНСКАТА ЗГРАДА ОСВЕТЛЕНА ВО ЦРВЕНО ПО ПОВОД ДЕНОТ НА ХЕМОФИЛИЈАТА

saso user

ИЗВЕСТУВАЊЕ ОД ОПШТИНА ОХРИД

saso user