Спорт

Македонија со пораз од Финска го почна ЕП во одбојка, денеска поправен со Турција

септември 13, 2019о рамноправен меч, синоќа во Љубљана Македонија со пораз од Финска од 1-3 (23-25, 22-25, 25-23 и 21-25) ги почна натпреварите на своето прво учество на едно европско првенство. Нашите беа рамноправни во текот на целиот натпревар, но попуштаа во решавачките моменти во битката за секој сет. Можеби натпреварот ќе добиеше и друг тек ако го освоемвме првиот сет, во кој имавме и водство од четири разлика, а потоа и од 23-22.

Денеска во второто коло од нашата група од 17.30 играме со Турција, утре противник ни’ е Русија, в понеделник Белорусија, а во вторник Словенија.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Во Шпанија тврдат: Гризман разговарал со Абидал за трансфер во Барса

saso user

Серена плачеше по мечот со 19-годишната Канаѓанка, Андреску ја тешеше (ВИДЕО)

saso user

Македонски параглајдеристи победници на меѓународен натпревар во Албанија

saso user