Број на текстови објавени денес: 83
Македонија

Заев во еднодневна посета на Чешка

Премиерот Зоран Заев денеска е во еднодневна работна посета на Прага, Република Чешка каде ќе учествува на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската група и премиерите на државите партнери од Западен Балкан”.

Заев, како што најави владината прес-служба, ќе се сретне со премиерот на Чешка, Андреј Бабиш на работен ручек организиран заедно со премиерите на државите од Вишеградската група и премиерите на државите партнери од Западен Балкан.

МИА

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Заев на средба со „Еурокомпозит“: Понуда од инвеститори за трајно решение – фабриката да продолжи да работи

saso user

На патот Штип-Радовиш наизменично се пропуштаат возилата

saso user

Заев побара европски манири од тие кои синоќа сееја говор на омраза на плоштадот

saso user