Сцена

Драма во домот на Лепа Брена – Боба два дена пиел, па се онесвестил

Според српски „Курир“, некогашниот тениски шампион пиел два дена без прекин, така што на крај му се слошило.

„Боб не штеди на храна и пијалак. Тој неодамна организираше дружење во просторијата за прослави до вилата Живојиновиќ и поминал два дена подготвувајќи многу вкусни специјалитети во кујната, по кои е познат. Додека тој се подготвуваше за празникот, пиеше виски. Знаејќи дека е добар домаќин и дека никој никогаш не излегол гладен и жеден од неговата куќа, Бобо ги нудел пријателите да јадат и пијат, отворајќи шише по шише“, цитира за „Курир“ анонимен извор.

– Во еден момент, Бобо само падна на двоседот затоа што се чувствуваше лошо. Веднаш неговите пријатели го внеле внатре и тој им кажал дека е во ред и дека тоа не е ништо. Сепак, не можел да стане. Тие повикаа брза помош, што пристигна за 10 минути. Го прегледале Живојиновиќ и утврдиле дека тој е во лоша состојба поради алкохолот, но дека нема потреба да го одведат во болница. Брена била толку исплашена за нејзиниот сопруг што почнала да се задушува – тврди изворот за „Курир“.

Живојиновиќ бил подобар следниот ден, но сепак, го поминал во кревет.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Кендал Џенер откри кој од бившите на сестрите ѝ се допаѓа најмногу

saso user

Силвестер Сталоне за смртта на синот: Ниту една болка не може да се спореди со онаа кога ќе загубиш дете! ФОТО

saso user

Ќерката на Ел Чапо покрена модна линија со името на својот татко и веднаш стана хит! ФОТО

saso user