Број на текстови објавени денес: 75
Македонија

Денеска сончево со умерена облачност

Времето во Република Северна Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне претежно во западните делови ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен на места засилен северен ветер.

Утринската температура ќе се спушти помеѓу 10 и 18, а дневната ќе достигне од 20 до 33 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 5.

Во Скопје, сончево со умерена облачност и со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 29 степени.

Од петок времето ќе биде стабилно и суво, до недела со умерен до засилен ветер од северен правец.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Обвинение за директор на РЕК Битола за загадување на животната средина

saso user

И официјално „Филип Втори“ стана „Тоше Проески“

saso user

СДСМ: По хаосот што го остави зад себе, ВМРО-ДПМНЕ нема никаков кредибилитет да зборува, денес се постапува по препораките на УНЕСКО

saso user