Македонија

Дедо паднал во 22-ка и тешко се повредил

Патник е тешко повреден откако паднал додека се возел во приватен автобус, во вторникот во Скопје, соопшти МВР.

Како што соопшти полицијата, во вторникот околу 13:30 часот на улицата 101 во Волково, во приватен автобус со бр.22, паднал патник и се здобил со тешки телесни повреди.

Станува збор за Г.Б. (77) од Скопје, кој бил пренесен во Градската општа болница „8-ми Септември“ каде му е укажана лекраска помош. Полицијата работи на расчистување на случајот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Магла на патот кон Катланово – Велес и Маврово – Дебар – Струга

saso user

Захариева: И Самиот Гоце Делчев кажал дека е Бугарин, нема компромис со вистината

saso user

Шарец: Во Словенија искрено веруваме во вашето членство во НАТО и ЕУ

saso user