Број на текстови објавени денес: 76
Сцена

Гвинет Палтроу се соблече гола, некои се згрозени од фотографијата ФОТО

Холивудската актерка Гвинет Палтроу се соблекла гола и фотографијата излезе на Инстаграм, пишува британски „Сан“.

Фотографијата на целосно голата русокоса која вежба јога во планината излезе на Инстаграм-профилот на „Гоп“ кој е во сопственост на актерката, а не требаше долго за фотографијата да ги преплави сите светски медиуми. Иако илјадници луѓе се воодушевени од фотографијата, многумина се згрозени од исклучително тенката фигура на познатата актерка.

„Ѝ се гледаат ребрата, ова е катастрофално“, „Кога ќе престане културата на анорексичните жени во медиумите“, „Изгледа дека со денови да се изгладнува“, „Ова е многу лошо, премногу е слаба“, се само некои од коментарите на фотографијата.

Меѓутоа, многумина помислија дека на фотографијата не е гола Гвинет, туку дека ангажирала манекенка која многу наликува на неа.

Актерката годинава ќе наполни 47 години.

 

FOTO: Instagram/Printskrin

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Родригез не знае каде ќе се ожени, ни што ќе облече, ниту кога ќе се случи свадбата со Џеј Ло

saso user

Хари Стајлс и Мили Боби Браун „уловени“ како танцуваат на концерт на Аријана Гранде (ВИДЕО)

saso user

Популарната „Señorita“ во изведба на Доналд Трамп (ВИДЕО)

saso user