Број на текстови објавени денес: 71
Свет

Maж со нож избоде шестмина на Флорида

Непознат маж избоде денеска повеќе луѓе во Талахаси, главниот град на Флорида.

Напаѓачот е уапсен, а во болница се пренесени шест лица. Засега не е позната причината за нападот.
Инцидентот се случил во продавница за градежни материјали.
Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Осуммина загинати во експлозија во рудник за јаглен во Пакистан

saso user

Критики за германскиот јавен сервис: Наместо драмата за Нотр Дам пуштија документарец за животни

saso user

Во Турција уапсени 418 лица поради поврзаност со Курдската партија

saso user