Број на текстови објавени денес: 83
Спорт

Четири гола на Роналдо во триумфот на Португалија над Литванија

Кристијано Роналдо постигна четири голови и го одбележа синоќешниот дуел на португалската фудбалска репрезентација во Вилнус против домашната Литванија. Мечот заврши со 5:1 за Португалија.

На другиот дуел од 5.коло во Б-групата, Србија исто така на гостински терен славеше победа над Луксмбург со 3:1.

Лидер на табелата е Украина со 13 бода, Португалија има осум и натпревар помалку, Србија е трета со седум, Луксембург има четири, додека Литванија е последна со само еден освоен бод.

ФОТО: EPA / VALDA KALINA

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Удинезе го промовираше Несторовски

saso user

Мик Шумахер: Споредбите со татко ми никогаш не биле проблем

saso user

Ѓоковиќ е незапирлив кон четвртфиналето на Роланд Гарос

saso user