Број на текстови објавени денес: 73
Македонија Топ вести

Свиркачи ѝ ги дале на ВМРО-ДПМНЕ исказите за „Рекет“ дадени пред Русковска

Свиркачи во ВМРО-ДПМНЕ ги донеле исказите кои ги дале лица пред обвинителката Вилма Русковска, како и резултатите од наредбите за вештачење во случајот „Рекет“, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

– Тука моето име го нема, но има имиња од луѓе од власта. Нема да правиме воајерски шоуа додека постои минимална објективност во водењето на овие случаи. Но, ако нема ВМРО-ДПМНЕ ќе ги објави сите овие документи на увид на јавноста – предупреди лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Тој додаде дека нема да го тужи премиерот Зоран Заев за тоа што денеска рече дека Рекет може да води до Мицкоски.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Се оствари желбата на ќеркичките на Тевдовски

saso user

Заев од Шуто Оризари: Деца одеа во кал на училиште, денеска 6 улици се поплочени

saso user

Иванов: Билјана го претвораше сонот во јаве, а животот во сон

saso user