Број на текстови објавени денес: 76
Македонија Урбани вести

Ресен го чествува Денот на ослободувањето на Ресен и Преспа(Галерија)

По повод денешниот празник „Денот на ослободувањето на Ресен и Преспа“, Делегацијата предводена од градоначалникот на општина Ресен, Живко Гошаревски, како и делегации од општина Бар, амбасадорката на Црна Гора во Република Северна Македонија, Марија Петровиќ како и делегации од советот на општина Ресен, Сојузот на борци и партиска делегација на СДСМ, положија свежо цвеќе пред “Споменикот на револуцијата“ спомениците на Мите Богоевски, Стив Наумов и Цветко Узуновски- Абаст и на тој начин му оддадоа почит за нивната храброст и нивната пожртвуваваност во име на слободата на нашата земја.Фотографија на Општина Ресен.Фотографија на Општина Ресен.Фотографија на Општина Ресен.Фотографија на Општина Ресен.Фотографија на Општина Ресен.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Девојка си ја исполни најголемата желба – го запозна папата

saso user

Георгиески: Ќе се уриваат не само платформите, туку и дивоизградени тераси и објекти

saso user

Османи и Димитров од Брисел: Преговорите ќе обезбедат продор на европската идеја на Балканот

saso user