Број на текстови објавени денес: 71
Македонија Топ вести

Пендаровски ја прими постојаната претставничка на УНДП

Претседателот на државата Стево Пендаровски, денеска ја прими постојаната претставничка на програмата за развој на Обединетите нации (УНДП), Нарине Сахакјан.

На средбата, соопшти Кабинетот на претседателот на РСМ, претставничката на УНДП го информираше Пендаровски за актуелните проекти како и за идните приоритетни активности на организацијата во Република Северна Македонија.

Двајцата соговорници изразија задоволство од воспоставената плодна соработка меѓу Северна Македонија и мисијата на УНДП изразена низ голем број успешно реализирани проекти и иницијативи, кои непосредно влијаат врз подобрувањето на целокупниот квалитет на живот на граѓаните на државата.

Претседателот Пендаровски ја нагласи исклучително важната улога на мисијата во остварувањето на нашите развојни цели, како и нивниот директен и несебичен ангажман на нашиот реформски пат во остварувањето на нашите стратешки приоритети, членството во ЕУ и НАТО.

Во тој контекст Претседателот ја потенцираше и неопходноста од понатамошна максимална вклученост и активна соработка со УНДП од страна на сите институции и граѓански организации на локално и централно ниво.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

МЕЧКАТА БРАНКО АРНАУДОВ, ЛАПАЛ, САКАЛ ЦРКВА ВО КОМШИИ ЗА АНГЕЛОТ НА СМРTТА ДА МУ ПРОСТЕЛ ГРЕВОВИ?!ДЕЛ 4-ТИ

ohrid_user

Баба од 104 години не била во затвор и сака да види како е таму

saso user

(ГАЛЕРИЈА) МИЛИОНСКАТА ХАЦИЕНДА -ДИВОГРАДБА НА МИТРЕ МИЛОШЕВСКИ КОЈ САКА ДА ПОСТАНЕ ГРАДОНАЧАЛНИК?!

saso user