Број на текстови објавени денес: 74
Македонија Топ вести

Пендаровски се сретна со Прибе

Претседателот Стево Пендаровски денеска имаше средба со Рајнхард Прибе, поранешен директор во Европската Комисија и предводник на групата експерти за системски прашања од областа на владеењето на правото.

На средбата, како што соопшти Кабинетот на претседателот, Прибе го запозна Пендаровски со тековните ангажмани и планови.

Поранешниот директор во ЕК ја нагласи важноста на владеењето на правото во процесот на евроинтеграциите, се посочува во соопштението.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Заев и Хан во телефонски разговор: Без одлагање институциите да ги расчистат актуелните случаи

saso user

Од недела до вторник ќе истура дожд

saso user

Oтпочнувањето на твининг проектот “Усогласување на националните системи со ЕУ и шенгенските барања за гранично управување”

saso user