Број на текстови објавени денес: 80
Спорт

Косово го даде најбрзиот гол на Англија во последните 26 години – во 34та секунда

Англија синоќа на дуелот со Косово во меч од квалификациите за ЕУРО 2020 прими гол во 34 секунда. Ова е најбрз примен гол на „Гордиот Албион“ во последните 26 години.

Стрелец на погодокот беше фудбалерот на Лацио, Валон Бериша.

Натпреварот заврши со победа на Англија 5:3.

Најбрзиот гол англиската репрезентација го прими во ноември 1993 година. Тогаш во квалификациите за СП во 1994 година, играчот на Сан Марино, Дејвид Гуалетиери го погоди англискиот гол во осмата секунда.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Клоп: Важна ни беше победата, а не играта

saso user

Златни „ајфони“ со гравирано име добија фудбалерите на Ливерпул (ФОТО)

saso user

И Богдановиќ во идеалната петорка на Светското во Кина

saso user