Број на текстови објавени денес: 80
Спорт

Конте е најплатен тренер во Серија „А“

Тренерот на Интер Антонио Конте добива најголема плата во Серија А – 11 милиони евра годишно, според „Газета дело Спорт“.

Поранешниот ментор на Наполи и актуелен ментор на Јувентус, Маурицио Сари е втор, откако „старата дама“ му плаќа надоместок од 5,5 милиони евра.

На третото место е поранешниот ментор на Реал Мадрид, ПСЖ и сегашен Наполи Карло Анчелоти со 5 милиони евра.

Вчера стана јасно пак дека Кристијано Роналдо зема најголема плата во Јувентус со 31 милиони евра годишен надомест

ФОТО: EPA / WALLACE WOON

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Клоп: Гвардиола кажа дека ја претпочита титулата во Премиер лигата отколку во ЛШ

saso user

Ѓоковиќ: „Вимблдон“ е свет турнир за нашиот спорт

saso user

Нема Светско првенство за ракометарките

saso user