Балкан

Колинда драматично ја чита „Пипи долгиот чорап“, видеото хит на интернет

Видео на кое хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ, во својот кабинет на глас ја чита „Пипи долгиот чорап“, порталот Индекс го објави со тоа што додаде во наслов „ова е лудо“.

Наводно, видеото е направено лани во април, а сега почна да се шири по социјалните мрежи.

Како што пишува Индекс, ова е дел од проектот „Пипи долгиот чорап“, кој е започнат од наставничката по хрватски јазик од Шведска, Мартина Михалиќ.

– Драги деца, со задоволство се огласив на молбата на госпоѓа Мартина Михалиќ да ви прочитам од мојата драга книга, а се надевам и ваша, „Пипи долгиот чорап“, која со години е дел од детството на децата ширум светот, кои уживаат во описите на веселите авантури на ова необично девојче – вели Колинда, пренесува порталот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Aнкетна комисија ќе испитува дали Мета незаконски ги одложил изборите

saso user

„Новости“: Тројца кандидати за наследник на Вучиќ на чело на СНС

saso user

Рама ќе го тужи Харадинај за клевета

saso user