Свет

Заканувачки писма до француски министри, во едното имало и куршуми

Француските министри за економија и за буџет, Бруно ле Мер и Жералд Дарманен, добија анонимни писма со заканувачка содржина.

Според локалните медиуми, писмата пристигнале на адреса, каде што се наоѓаат двете министерства, а во едното биле ставени три куршуми.

Во друго писмо пишувало и дека ќе биде „урната“ куќата на Ле Мар на Атлантските Пиринеи, каде живее мајката на министерот. Трето писмо пристигнало во неговиот дом, со закани дека „ќе биде направен прав“.

Ле Мар планира во следните денови да се обрати до органите на редот и да даде изјава во врска со добиените закани.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

СКАНДАЛ Помпео нападнал и псуел новинарка зашто го прашала за Украина не за Иран (ВИДЕО)

saso user

Жените во Исламска држава: Жртви или соучеснички?

saso user

Пропадна пат во Бразил и „проголта“ автомобил, мајка и ќерка едвај се извлекоа ВИДЕО

saso user