Број на текстови објавени денес: 69
Македонија Топ вести

Заев: „Рекет“ води кај Мицкоски

Лично јас мислам дека „Рекет“ води кај Мицкоски. Лично јас мислам, ама не е битно што мислам јас, одговори Заев на прашање да го коментира статусот на пратеникот Антонио Милошоски дека премиерот да не бил нервозен во врска со „Рекет“ синоќа ќе се постигнел договор.

– Не е важен ниту еден поединец. Русковска води сериозни предмети како „27 април“, „Рекет“ и други. Не можете да дозволите затоа што им паднало на памет на Заев и Мицкоски да го смените обвинителот кој е на 10 месеци пред крајот на својот мандат – рече Заев.

Тој рече дека жали што не постигнале договор и дека ја разбира реакцијата со која новинарите изразија револт од долготрајната средба.

– Жалам што завршивме некаде по 3 часот и не успеавме да дојдеме до договор – додаде тој.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Влада: ВМРО-ДПМНЕ знаеја кога ама не се појавија на гробот на Карев, а седеа во трет и четврт ред заедно со СДСМ

saso user

МВР го демантира ВМРО ДПМНЕ :Ова е само уште една во низата невистини што ги шири

saso user

ЗАЕДНО НАПРЕД ЗА ОХРИД,ЗАОКРУЖИЈА СВОЈАТА ИДНИНА , ЗАОКРУЖИ БР 7

saso user