Број на текстови објавени денес: 69
Македонија

Двајца натепале дете во училишен двор

Во 9.10 часот вчера во СВР Скопје, Б.М.(45) од село Арачиново, скопско, пријавил дека околу 7.25 часот во училишен двор на ул.„Костурска’’ физички бил нападнат неговиот малолетен син од Б.Н. и В.Н.

Причина за нападот било меѓусебно недоразбирање. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Груевски до Заев: Јас ќе „пливам“ некако, а ти „уживај“ во сопственото тонење

saso user

Заев: Прва партија сме во која во највисокиот Извршен одбор има повеќе жени од мажи

saso user

Охриѓанец повреден во сообраќајка во Скопје

saso user