Број на текстови објавени денес: 70
Спорт

Гризман: Прекинување на натпревари заради хомофобични или расистички извици е вистинско решение

Францускиот фудбалски репрезентативец и член на Барселона, Антоан Гризман ја поддржа идејата за прекинување на натпреварите заради хомофобија или расизмот.

Во првенството на Франција на стартот на сезоната веќе имаше неколку прекини на средби.

– Мислам дека е правилна одлука да се прекинат натпреварите заради хомофобични или расистички плачења. Ако ги прекинеме натпреварите, луѓето нема да бидат среќни и ќе престанат да го прават тоа – изјави Гризман.

ФОТО: EPA / Toni Albir

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Ванда и Икарди не му дозволуваат на Макси Лопез да си ги гледа децата

saso user

Инцидент на мечот ФК „Волино“ и ФК „Црнобуки“ предизвика блокирање на Полициската станица Охрид

saso user

Трајковски го даде единствениот гол во ремито со Падова

saso user