Број на текстови објавени денес: 83
Македонија

Бујар Османи ја пресече роденденската торта ФОТО

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи денеска го прослави 40- от роденден.

Тој на Фејсбук објави фотографии на кои се гледа како ја сече роденденската торта, a на неа на англиски пишува „Заедно кон ѕвездите”.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Средба Заев – Касами, продолжуваат разговорите за заеднички претседателски кандидат

saso user

Митре Милошевски вршел сериозни нарушувања на изборниот процес, ЈОРМ да покрене истарага по ДОПРЕН ГЛАС.

saso user

Шекеринска и Бошковиќ на Криволак: „Одлучен удар“ не ја загадува околината, реконструиранa железницата до полигонот

saso user