Македонија

Агресивен скопјанец нападнал полицајци на улица Македонија

Ноќеска во 2 часот на улицата „Македонија“ во Скопје полициски службеници го привеле  К.Л.(23) од Скопје поради тоа што се однесувал агресивно и навредувал полициски службеници кои вршеле службени дејствија.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Власта внимава за СЈО оти ѓаволот е во деталите

saso user

Пендаровски во Марков Манастир: Со меѓусебно почитување може да изградиме општество што обезбедува мир и благосостојба за сите

saso user

Јорн Јелстад: Треба да се создаде доверба меѓу граѓаните и државните институции

saso user