Број на текстови објавени денес: 76
Македонија Урбани вести

Утре во Ресен ќе се одбележи 11ти септември, Денот на ослободувањето на Ресен и Преспа

Почитувани сограѓани !! Во чест на големиот јубилеј -75 години слободен Ресен, ве поканувам, прво оваа вечер да “излеземе” со Otec Pimen и неговата нова книга и утре од 11:00 ч. на свечена седница, после која ке следи потпишување на договорот за збратимување со мојот колега ,претседателот на Бар г. Dusan Raicevic, пишува на својот ФБ профил, градоначалникот на Општина Ресен, Живко Гошаревски.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Попладне ќе се уништува неексплодирана граната во Сарај

saso user

Обвинителство ќе проверува дали може стражарно да го приведе реисот Реџепи

saso user

Омбудсманот апелира за спроведување фер и демократски избори

saso user